Да не ти се верува! Со автомобил влегол во спална соба! :(

2 февруари, 20120
140690

Сопственикот на куќата во која влетал автомобилот бил приклештен во креветот кој се нашол под автомобилот.

Хемден – осомничениот возач кој инаку возел премногу брзо за да ја избегне полициската потера, на крај завршил во спалната соба од една куќа.

34 годишниот Мајкл Свет од Хемден, Конектикат, неможел ни да замисли дека нешто вакво може да го снајде во  неговата спална соба. Додека тој цврсто спиел, автомобилот со огромна брзина му слетал на креветот. Покрај тоа, човекот поминал повеќе од еден час, заглавен под автомобилот, а го спасиле пожарникари.

За среќа сопственикот на куќата е жив, но бил префрлен во болница.

А како  најлошо сценарио, возачот бегалец,  успеал некако да се извлече од авотмобилот и да избега. Полицијата се уште е во потрага по него.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma