Гвинет Палтроу: Сите жени треба да ги пречекуваат своите мажи со ручек!

2 февруари, 20120
THE RACHAEL RAY SHOW

Познатата актерка и Оскаровка Гвинет Палтроу во интервјуто за “Harper’s Bazaar” изјавила дека сака да биде сопруга и дека доколку имаат деца, сите жеи треба да останат дома и да ги пречекуваат своите мажи со ручек.

Палтроу вели дека станува секое утро во седум часот, потоа работи на својата веб страна и кулинарската книга, додека нејзините деца се на училиште. Потоа подготвува ручек кога нејзиниот сопруг, фронтменот на Coldplay, Крис Мартин ќе се врати од работа.

“Моите деца се мали и одат на училиште. Јас сакам да го одржам мојот брак и затоа сакам да бидам дома кога Мартин се враќа од работа. Тоа можеби не е феминистички, но мораме да најдеме компромис”, изјаила Палтроу која освоила Оскар за улогата во филмот “Шекспир во љубов”.

Актерката има две деца, Епл (7) и Мојсеј (5) и осум години е во брак со Крис Мартин. Во советите кои ги дава на своите пријателки вели дека, жената доколку сака да биде среќна, мора да биде сопруга и дека тоа е дел од компромисот кој треба да се направи.

“Ние сме во брак веќе осум години и сеуште ни е убаво. Се одљубуваш и повторно се заљубуваш, но секој пат кога поминуваш низ тешка фаза, откриваш нешто ново и секоја пат ќе биде се подобро”, вели Палтроу. Познатата актерка дека еден од нејзините поранешни партнери постојано ја изневерувал, а таа за тоа била свесна.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber