Дали ова е најдобриот шеф?! Ја продал фирмата и парите им ги поделил на вработените! :)))

1 февруари, 20120
hu7

Работниците од една австралиска компанија останале шокирани кога нивниот газда во знак на благодарност за долгогодишната соработка им поделил повеќе милионски бонус.

Кен Гренд (79) ја продал својата компанија со седиште во Мелбурн, која била во сопственост на неговата фамилија цели 66 години, за 400 милиони австралиски долари, а дел од нив им ги распределил на своите вработени, како благодарност за нивната соработка и лојалност.

Кога работниците сфатиле дека нивните сметки се малку повеќе полни од обично, повеќето од работниците мислеле дека се работи за грешка од банката.

Парите кои Гренд им ги префрлал на сметките зависеле од должината на стажот, лојалноста, одговорноста и друго.

Гренд изјавил дека секој бизнис е онолку добар, колку што се добри неговите работници, на крај додал дека неговите работници биле фантастични луѓе и дека со овој несебичен начин сакал да им изрази почит.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber