Дали ова е најподготвената светска армија?!

3 февруари, 20120
vt yi

Израелските воени сили, познати и како Tzahal, ја сочинуваат армијата на Израел. Тие се состојат од копнени сили, воздухопловство и морнарица.

Израелските воени сили се разликуваат по  многу нешта од останатите вооружени светски сили. Пред се, разликата во регрутирањето жени, градењето блиски односи меѓу армијата, воздухопловните сили и морнарицата.

Погледнете ги сликите и се ќе ви биде јасно!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber