Дали вашиот партнер е посесивен?

23 март, 20120
Rear view of a couple sitting on beach

Можеби мислите дека партнерот е лудо заљубен во вас, но понекогаш сепак помислувате дека неговото внимание е само начин да ве контролира. Откријте дали тоа е навистина така.

Секој од нас понекогаш сака суптилно да манипулира со партнерот, но кај некои се јавува опсесивна желба за постојано да го прават тоа.

Постојат два типа на мажи кои сакаат да контролираат: насилници и оние кои манипулираат со емоции.

Насилникот лесно ќе го препознаете, а треба и што побрзо да го о ставите веднаш кога ќе дојде до излив на бес. Но, како да го препознаете другиот, прочитајте во продолжение:

–          Често знае да ве обесхрабрува

–          Не му се допаѓа тоа што излегувате со вашето друштво

–          Индиректно ве тера да се сомневате во себе

–          Сака да ве гледа што почесто и да знае се

–          Не му е драго кога се забавувате без него

–          Често е љубоморен

–          Неможе ништо да правите без него

–          Секогаш е тој во право

–          Тој носи одлуки

–          Чувствувате дека ја губите слободата

–          Веќе незнаете што сакате

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber