Дејвид Бекам го продава скапоцениот Rolls-Royce Phantom???

28 јануари, 20120
davidbeckham_rollsroyce

Англискиот фудбалер Дејвид Бекам одлучил да се збогува од својот скапоцен лимен љубимец, Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe кој е произведен во ограничен број. Богатиот фудбалер автомобилот го купил во 2008 година за преку 500.000 долари и уште илјадници за дополнително “шминкање” на колата. Особено е избран дополнителниот дизајн на автомобилот и затемнување на стаклата.


Автомобилот е еден од најпрепознатливите возила во Холивуд, а вчера е ставен на продажба на eBay преку компанијата  Towbin Motorcars. Бекам во својот возен парк има и посебно изработени Range Rover, Porsche 911 и Jeep Wrangler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber