Дејвид Бекам откри: Што да му подарите на човек кој има сè?!

3 мај, 20120
r-BECKHAM-BIRTHDAY

Роденденските подароци можат да бидат вистинска главоболка кога треба да израдуваме личност која има многу пари и воглавно се што му треба. Познатиот фудбалер добил скромни подароци, но без оглед на тоа тој бил многу среќен.

Познатиот фудбалер Дејвид Бекам вчера го прославил својот 37 роденден и на својот Facebook профил објавил фотографии од подароците кои членовите на неговото семејство му ги купиле. Но, што е тоа што го израдувало човекот кој може си дозволи се што ќе посака? На сметките има милиони, се му е достапно, а има и импресивна колекција на автомобили…

Ако веруваме на неговите Facebook статуси, Бекам најмногу се израдувал на потпишаниот дрес од кошаркарот Меџик Џонсон. Дејвид, кој инаку е голем фан на Лејкерс, веднаш ја објавил фотографијата и под неа напишал:

-Најдобриот роденденски подарок некогаш!

Тоа не е едиствениот подарок што го израдувал. Објавил и фотографија од појадокот кој му го подготвиле неговите деца, а под фотографијата напишал:

-Момците утрово ми подготвија роденденски појадок.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi