Изгубен папагал си ја кажал адресата!

3 мај, 20120
u809

Токио –  папагалот кој мината недела одлетал од својот дом во градот Сагамихари, западно од Токио и слетал на рамо на еден гостин во хотел, неможел да си го најде патот за дома. Сепак, тој бил вратен кај својата сопственичка, откако на полицијата и ја кажал точната адреса.

Во втоникот навечер папагалот ги изненадил полицајците кога неколку пати по ред ги кажал градот и соседството во кое живее, јавија локалните медиуми. Папагалот го навел и бројот на зградата каде живеел.

Поучена од болното искуство, бидејќи го загубила предходниот папагал, сопственичката пред две години купила нов папагал, но веднаш го научила да ја каже својата домашна адреса.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi