Дејвид Бекам проглесен за најсекси маж! По кој пат???

31 јануари, 20120
LOS ANGELES, CA - JANUARY 19: Midfielder David Beckham gets ready in his seat for the press conference announcing his new contract with the Los Angeles Galaxy at Staples Center on January 19, 2012 in Los Angeles, California.   Victor Decolongon/Getty Images/AFP

Фудбалерот на Лос Анџелес Галакси, Дејвид Бекам, ги победи актерите Рајан Гослинг и Рајан Рејнолдс, кои се наоѓаат на второто и третото место. Бредли Купер и Џејк Гиленхал се наоѓаат на четвртото и петото место.

Во изборот учествувале читатели на магазинот Heat.  Во топ 10 влагуваат актерите Роберт Патинсон, Том Харди и Џони Деп.

Судијата во шоуто X Factor, Гери Барлоу, се наоѓа на 13 место, додека пејачот Роби Вилијамс на 39 место.

“Магазинот Heat е познат по нагласувањето на најзгодните мажи секоја недела, но ова е прв пат да направиме комплетна листа. Нашите читатели и експерти имаат префинет вкус. Дејвид Бекам дефинитивно ја заслужува титулата. Тој има многу талент, стил, сескипил и харизма. Жените го обожаваат, мажите сакаат да бидат како него, а ние сме одушевени што се наоѓа на првото место”, изјавила Луси Кев, уредник на магазинот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma