Ден на деколтето… и тоа го има во Лондон!

31 март, 20120
Ден на деколтето… и тоа го има во Лондон!

Ден на деколтето постои веќе десетина години, а почна да се одбележува во Јужна Африка. Се разбира, целиот настан дополнително го промовираат и компаниите кои произведуваат градници, но тоа не им сметаше на жителите во Лондон и го прославија на улиците.

Ден на деколтето не е празник, но сепак е ден кога на ист начин се купуваат градници, како што на пример за Валентајн се купуваат рози или чоколади.

Жителите на Лондон имаа можност да видат една група на девојки кои беа облечени само во долен веш и кои прошетаа по улиците.

httpv://www.youtube.com/watch?v=klbIRzA1BrY

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi