Дензел Вошингтон открива како се ослободува од стресот!

8 февруари, 20120
Denzel-Washington--t

Актерот Дензел Вошингтон открива дека од стресот се ослободува со помош на боксот.

Оскаровецот вели дека ги сака таквите тренинзи не само поради тоа што на тој начин го задржува телото во добра форма, туку и затоа што со тренинзите ја добива дисциплина потребна за својата работа да не ја носи дома.

“Знам да се опуштам. Тоа е нешто што се учи со боксот. Кога завршувам со работа го соблекувам актерскиот костим и доаѓам дома – и стварно сум дома”, изјавил актерот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber