Кинезите полуди од Босанците?! Го пуштиле детето голо да трча на снег и минус 13 степени! :)))

8 февруари, 20120
Кинезите полуди од Босанците?! Го пуштиле детето голо да трча на снег и минус 13 степени! :)))

Како се челичат кинеските деца…

Оваа снимка била направена за време на семејниот одмор во Њујорк, за време на Кинеската нова година.

Видеото во кое дете од Кина трча на минус темепратури само по гаќи предизвика низа критики и дебати на интернет.

Повеќето од реакциите и коментарите биле бурни и негативни за родителите на ова дете.

Инаку, кинеската политика на едно дете создаде генерација на единци, кои често се карактеризирани како размазени деца, но истовремено и како деца кои се притискаат постојано да учат што повеќе и во слободното време, само со една цел за подоцна подобро да котираат на кинескиот пазар на труд, каде владее силна конкуренција.

httpv://www.youtube.com/watch?v=iORoPWwtM2s

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber