Диета со цвекло

11 февруари, 20120
11

Диетата трае 10 дена. Задолжителен услов е да консумирате во тие 10 дена сок од цвекло, моркови и портокали. Сокот се пие два пати дневно, пред ручек и пред вечера, 20 минути пред јадење.Сокот се прави вака – 1 цвекло, 2 моркови, 1 портокал. Менито се состои од 3 приеми на храна.

Наутро свежа салата од цвекло и моркови со малку лимонов сок. Освен тоа можете да изберете 4 белки, 100 грама урда, или кисело млеко, или пак овесни јадки со јогурт.

Ручекот може да биде стек или риба на скара.

Вечерата е порција зеленчук на пареа и парче риба на скара. Не се консумира благо, тестенини и алкохол. Освен сокот потребно е да се пие доволно вода секој ден. Диетата трае 10 дена во кои можете да изгубите 5 килограми.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber