Домашен лек против целулит

3 мај, 20120
z

Многу често до сега сме зборувале дека за да се ослободите од целулитот имате потреба од три работи – движење, храна и козметика.

Треба се разбира да сте постојани, зошто само со една или две процедури нема да постигнете никакви резултати.

А сега доаѓа ред на рецептата по која се прави домашен антицелулитен крем со кој ќе го поставиме почетокот на крајот на целулитот.

Потребни намирници:

Една чаена чаша морска сол,

Две лажици маслиново масло,

Две лажици мед,

Десет капки масло од грејпфрут,

Десет капки масло од рузмарин,

Десет капки масло од лимон.

Најпрво солта, медот и маслиновото масло се мешаат во блендер додека смесата добро не се изедначи. Потоа се додаваат и етеричните масла.

Кремот се нанесува на телото и се масира од 5-10 минути. Потоа се остава да делува половина час. Процедурата се прави два пати седмично.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi