Ментални трикови со чија помош ќе постигнете се што сакате!

3 мај, 20120
top1

Навистина е возможно, да се научи како со помош на потсвесно искажаните пораки и гестови , да ја наведете околината да  ве обожува.. Само применете ги следниве мудри и дискретни стратегии.

Постои суптилна тактика да ги свртите нештата во ваша корист, во полето на кариерата, љубовниот и друштвениот живот, а таа тактика нема никаква врска ни со трудот , ниту со среќата, туку се работи потсвесно.   Направените истражувања покажаа дека со говорот на телото и симболите можете да делувате на луѓето онака како што вам ви одговара, а тие и воопшто да не забележат што се случува. Еве како да ги практикувате тие тактики на правилен начин…

Со фраерите:

Сакате да делувате што по привлечно?

Како да го постигнете тоа? Зборувајте за летните одмори, користејки сензуални зборови за да ја опишете климата, (на пример: Беше преубаво, да се осети топлината на сончевите зраци)

Зошто тоа “пали”? На овој начин е докажано дека можете да ја постигнете наклонетоста : муштериите се позадоволни од оние салони и библиотеки во кои работниците неприметно ги допираат своите клиенти. Допирот со раката ја активира човечката стреаст за поврзување..

Сакате да разговарате за чувствата?

Како да го постигнете тоа?

Одведете го во ресторан каде што доминираат меки, женствени бои и намештај со заоблени линии.

Зошто тоа “пали”? Истражувачите мислат дека познати факти се дека престојот на таквите места можат на влијаат женското да се почувствува поженствено. Значи дека е поголема чансата да ви се довери и да ви ги открие своите вистински чувства…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber