Домати полнети со туна

4 април, 20120
domatiissss

Потребни состојки:

10 домати

2 конзерви туна

1 главица кромид

2 кисели краставички

3 лажици мајонез

Припрема:

Доматите измијте ги, исечете ги врвовите и со лажичка извадете го семето и малку од меснатиот дел.

Туната сипајте ја во една чинија иситнете ја, додајте го извадениот дел од доматите, ситно сечкан кромид и ситно сечкани краставиците.

Добро измешајте и со оваа смеса полнете ги доматите. Поклопете ги со извадените врвови, а секој домат украсете го со малку мајонез. Добар апетит!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/