Трејлер од последниот филм на Whitney Houston

4 април, 20120
v239601p0

Објавен е трејлерот за филмот “Sparkle”, кој беше снимен само неколку месеци пред трагичната смрт на познатата пејачка.

“Sparkle” е римејк на филмот од 1976 година, а Whitney Houston, која почина во февруари, во најновата верзија на филмот ја глуми улогата на Emma, мајка на три ќерки од кои едната ја игра Jordin Sparks.

Покрај  Whitney Houston  во филмот игра и раперот Cee-Lo.

httpv://www.youtube.com/watch?v=9vsVM4arCCs

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma