Топчиња од сусам

4 април, 20120
susammmmm

Потребни состојки:

100 гр. чоколадо

200 гр. сусам

100 гр. локум

Пропрема:

Во подлабок сад ставете го исецканиот локум и чоколадото. Замесете ја смесата, па оставете ја во фрижидер да се излади и стегне.

Од изладената смеса оформете топчиња кои ќе ги извалкате во сусамот кој претходно сте го пропржиле. Добар апетит!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/