Дупнати крави! За греота! :(

11 јануари, 20120
COW

Дупки во кравите! На овие крави им била направена фистула, дупка директно во стомакот со која научниците можат да видат како одредени видови храна се вари. Преку овој вид на работа, може да се види како одредената храна се вари и причините за ракот на желудникот и други проблеми може да се увидат. Иако изгледа нехумано, изгледа дека на кравите не им пречи. Животните можат да живеат изненадувачки износ на време со постојана дупка до стомакот, особено ако тоа е хируршки направена фистула. Денес, земјоделските научници се запознаваат со системот за варење кај добитокот со правење дупки кај кравите – и крави остануваат живи и здрави. Преку оваа дупка може да се извлече храна директно од дигестивниот систем. Погледнете оваа бизарна работа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber