Двојна гаража претворена во преубав дом

27 април, 20120
3

Оваа прекрасна градба е дело на архитектонската фирма Fabre I De Marien. Тие претвориле една двојна гаража, во перфектна резиденција за еден човек, а можеби и за пар кој не бара голем простор. Ги поседува сите потребни работи што ги поседува еден вообичаен дом. Браво!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi