Ѕ

6 април, 20120

ЅВЕЗДИ
ќе се вљубите во лице постаро од вас; сјајни ѕвезди – добри новости; матни ѕвезди – лоши новости; ако ѕвездите се движат горедолу – среќа; ако се движат лево-десно – ненадејна смрт; ѕвезда што паѓа – ненадејна среќа; ѕвездено небо – радост.

ЅВЕР
грижи и страв.

ЅВОНО
ако на сон чуете ѕвоно – страв ви е од непријателите; ако вие ѕвоните – ќе барате совет или помош; ако нешто ѕвони, а не се слуша – нема да послушате некој совет и тоа ќе ви донесе штета.

ЅИД
ако градите ѕид – свадба; ако рушите ѕид – ќе имате голема корист; ако ѕид ви го препречува патот – големи грижи; ако прескокнете ѕид – ќе уживате во големо задоволство, бидејќи ќе ги победите непријателите.

ЅИДАЊЕ
ако сами ѕидате нешто – бавно, но сигурно ќе стигнете до целта; ако гледате како ѕидаат – непријатни вести; ако нешто заѕидате – ќе зачувате некоја тајна за себе.

ЅИДАР
неуспех и загуба на пари

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber