Category: Соновник

-e1586726312981.jpg
Сигурно сте приметиле дека некои сонови ги сонуваме почесто од другите. Заради некои се будиме во паника и препотени, а некои ни оставаат многу силен впечаток, иако не се страшни. Доктор Лори Ленбер, аналитичарка на сонови објаснила зошто сонуваме некои од следниве сонови и што всушност тие значат. Сон дека сте повторно во училиште и […]

Њујорк – доколку сонувате дека сте во овој град, тоа веројатно е потсвесна цел или желба да одите таму.

ШАБЛОН (КАЛАП) ќе бидете или нерешителни или неспособни да остварите некоја своја намера. ШАЈКА ако најдете шајка – ќе ви се исполнат желбите; ако ковате шајки – ќе донесете вистинска одлука; долга шајка – долг живот; многу шајки – подобрување на ситуацијата; ако вадите шајки од нешто – ќе чуете некоја тајна; стара, ‘рѓосана шајка […]

ЏАМИЈА ве очекува далечно патување, но внимавајте на незгоди. ЏAHДAP ќе се сомневаат во вас; ако разговарате со него – ќе бидете вплеткани во некој спор. ЏБУН (ГРМУШКА) пречки на патот до успехот; зелен џбун – ќе ви биде возвратена љубовта или наклоноста; ако се пробивате низ џбунови – успех, но со напори. ЏВАКАЊЕ ако […]

ЧАВКА ако ја чуете – ќе изгубите углед; ако ја видите да лета – среќна иднина. ЧАД не бидете наивни, некој сака да ве посрамоти; ако чадот се крева право нагоре – тешкотиите брзо ќе ги снема; ако ветар го дува чадот на лево – тешкотиите се несовладливи; ако ветар го дува чадот на десно […]

ЦАРИНИК непријатности; ако сте вие цариник – ќе посакате некому да се осветите; ако на сон плаќате царина – ќе имате непредвидени трошоци. ЦВЕЌАРНИЦА минливи незгоди. ЦВЕЌЕ среќа; бело цвеќе – смрт; црвено цвеќе – здравје и среќа; берење цвеќе – нови доживувања; ако садите цвеќе – ненадеен подарок; газење цвеќе – упропастени надежи; ако […]

ХАЗАРДНИ ИГРИ ако добивате на хазардни игри – ќе изгубите некој пријател; ако губите – ќе се ослободите од нешто непријатно. ХАРЕМ ќе направите некоја глупост која ќе ви донесе големи непријатности. ХАРМОНИКА ако на сон свирите на хармоника – ќе приредите некоја свеченост; ако ја видите – ќе се вплеткате во нечесна работа; ако […]

ФАБРИКА непредвидена заработувачка; ако поседувате фабрика – грижи. ФАГОТ некој ќе ви досадува. ФАЗАН здравје, добивка / ненадејно венчавање. ФАКЕЛ ако гори – среќа; изгаснат факел – ќе чуете за нечија смрт / несреќа; ако носите факел – ќе ви биде возвратена љубовта / ве очекува важна работа; ако на сон видите многу запалени факели […]

УБИВАЊЕ ако убивате некого на сон – голема опасност, пазете се од себе; ако вие сте убиени – штета, болест; ако видите убиен човек – проблеми. УБИЕЦ ако видите убиец – долг живот. УБИСТВО ако чуете за некое убиство или присуствувате на убиство – несреќа, страв. УВО ќе ви измамат некоја тајна; ако ве боли […]

ЌЕБЕ за доброто дело нема да добиете признание / болест. ЌЕЛА прерано ќе остарите ако продолжите со неумерениот начин на живеење. ЌЕЛАВ ЧОВЕК внимавајте на своето однесување ако не сакате луѓето да ви се смеат. ЌЕЛИЈА осаменост. ЌИБРИТ добивка; ако палите шкорчиња – пријатно изненадување. ЌУП полн ќуп – ќе посакате некого; празен ќуп – […]

ТАБАКЕРА ако ја добиете – углед и почитување; ако ја изгубите – добивка во игри на среќа; ако ја најдете – радосна вест. ТАБЕЛА ви претстојат добри работи. ТАБЛА во непријатносите кои ќе ви се случат ќе добиете добар совет; ако пишувате на табла или бришете од неа – долгови. ТАБЛЕТА некој ќе излезе во […]

САБЈА углед и чест; ако ја примите како подарок – патување; ако се борите со сабја – веселба; ако носите сабја – ќе стекнете висока позиција; ако сте ранети од сабја – грижи; остра сабја – успех; тапа сабја – неуспех. САБОТА мирна иднина. САДЕЊЕ ако садите билки – добар брак; ако гледате како други […]

РАБОТА ако на сон барате работа – ќе имате успех во работата. РАБОТЕЊЕ успех; ако гледате други како работат – некој потфат нема да ви успее; ако работите ноќе – добра заработувачка. РАБОТИЛНИЦА добра заработувачка. РАБОТНА МАСА ќе се задолжите. РАБОТНА ОБЛЕКА пред вас е некаква задача и не двоумете се даја прифатите. РАДОСТ ако […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris