Џеф Цукер нов директор на “Си- Ен- Ен“

30 ноември, 20120
AG Andrew Cuomo Makes Announcement With Entertainment Leaders
Американската телевизиска мрежа “Си- Ен- Ен“ го именувала Џеф Цукер за нов извршен директор, во настојување да фати чекро со своите ривали “Фокс нуз“ и “Ен- Би- Си“, зад кои почнале да заостануваат по гледаност.
Цукер е поранешен директор на медиумската компанија “Ен- Би- Си Јуниверсал“, пренесуваат агенциите.
Откако ја напуштил оваа медиумска компанија, Цукер работел како извршен продуцент на емисијата ’Тудеј’ на телевизијата во текот на 90-тите години“,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber