Изработува кукли кои изгледаат како вистински девојчиња

30 ноември, 20120
kukli
Француската уметничка Лоренс Руе прави неверојатно реалистични кукли кои сепак се и застрашувачки бидејќи изгледаат како вистински, живи девојчиња, кои само што не трепнале и проговориле.
Погледнета ја оваа кукла со сини очи и долга црвена коса и пегички на носот.

“Очите се направени од стакло, а косата им е претежно права“, вели Руе за “Дејли Меил“ и додала дека и е многу битно како се облечени нејзините кукли.

 Уметничката вели и дека најбитно и е нејзините играчки да “изразуваат емоции“, а во тоа секако успеала.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit