Џорџ Клуни бара “гратис” карта за Олимписките игри :))))

28 јануари, 20120
dzordz-kluni-1

Популарниот актер и миленик на понежниот пол, Џорџ Клуни, неодамна изјавил дека очајнички сака да оди на Оломписките игри кои ќе се одржат во Лондон, но карти сеуште не набавил.
Фактот дека познатиот холивудски шармер Џорџ Клуни не може да купи билети за некој од спортските настани на Олимписките игри кои ќе бидат одржани во Лондон, зборува за тоа колкава е побарувачката за нив.
Клуни неодамна за магазинот “The Sun” зборувал за љубовта кон спортот и Лондон.
“Мислам дека е фантастично тоа што Олимписките игри ќе се одржат во Лондон, секогаш треба да се одвои политиката од спортот. Лондон е еден од најубавите градови на светот, а јас морам да погледнам и некои од натпреватите на Олимсписките игри. Карти сеуште неможам да најдам, но се надевам дека ќе успеам да го направам тоа до почетокот на натпреварот”, изјавил познатиот актер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma