Е ова не го очекувавме: Јелена Карлеуша пред илјадници луѓе, пее песна од Цеца!

3 април, 20120
ceca-tuzila-karleusu

Еден од најголeмите хитови на Цеца, верувале или не, ја пеела една нејзина долгогодишна соперничка Јелена Карлеуша. Илјадници луѓе го следеле нејзиниот настап, а таа ги нижела тоновите на песната “Београд”!

Ова навистина е за некоја рубрика верувале или не, бидејќи сигурно никој не очкуваше дека оваа снимка ќе се појави во јавноста.

Дали некогаш сте можеле да замислите дека Карлеуша ќе ги пее стиховите: -Ово сечање, руши мени све, мој Београде загрли ме?!

Епа, дошло и до тој момент, најголемиот ривал на Цеца Ражњатовиќ да пее еден од нејзините наголеми хитови.

http://www.youtube.com/watch?v=tFmRxjeUcWM&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi