EcoJet-от на Џеј Лено

18 јануари, 20120
GM_EcoJet

EcoJet првично претставуваше дело само за статична изложба, но сите работи во гаражата на Џеј Лено се движат. Значи Џим Хол, Бернард Јухли и другите волшебници од Бурбенк продавницата го претворија EcoJet од едвај тркалачки во полно функционален автомобил.

Она што тие правеа беше Honeywell LT-101 турбо мотор со околу 700 КС и нагоре со 500 lb-ft вртежен момент со 4-брзински GM автоматски менувач. Ова погонската група беше инсталирана во преработена алуминиумска рамка на Corvette опкружена со тело од јаглеродни влакна.

Размислете кој е предизвикот за претворање на статичен автомобил во вистински автомобил со полна снага. Една од понапорните работи било спарувањето на електроника на турбината со онаа кај менувачот, а потоа создавање на табла која ги прикажува сите податоци за Лено да може да ги следи функциите при возење. Епа погледнете го ѕверот сега!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber