ФБИ откри: Стив Џобс бил наркоман и измамник?!

10 февруари, 20120
ФБИ откри: Стив Џобс бил наркоман и измамник?!

Повеќе луѓе за него изјавиле дека ја извртувал реалноста и вистината само за да си ги остварел целите, барем така стои во доието на ФБИ.

Досието кое се состои од 119 страници било направено по барање на поранешниот американски претседател Џорџ Буш во 1991 година, кога тој размислувал да му понуди работа на Џобс во владата.

Федералните агенти особено биле заинтересирани за неговите проблеми со дрогата.

„Кон крајот на 60-тите и почетокот на 70-тите Џобс експериментирал со разни илегални дроги“, заклучиле агентите на ФБИ. А според извешатајот некои лица во прашање го доведувале и неговото однесување.

httpv://www.youtube.com/watch?v=UF8uR6Z6KLc

httpv://www.youtube.com/watch?v=_rQQQ9PEfwk

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber