Филмот Artist е најголемиот фаворит за Оскар!!! А, во останатите категории?!?!

20 јануари, 20120
79th Academy Awards commemorative poster.

Црно-белиот филм без аудио звук освои дури дванаесет номинации од страна на Британската академија за филмска и телевизиска уметност (BAFTA).

Филмот, што освои три Златни глобуси, меѓу другото е номиниран за најдобар филм и за најдобра режија.

Meryl Streep е номинирана за најдобра актерка за улогата на Маргарет Тачер во филмот “The Iron Lady”, додека за најдобар актер е номиниран George Clooney за неговата улога во “The Descendants”. Тие се всушност и фаворити за Оскар.

http://www.youtube.com/watch?v=OK7pfLlsUQM

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber