Фото на денот: Запросување за паметење: “ Драга погледни долу…”

23 ноември, 20120
predlog za brak

Пилотот и инструктор по летање, Стјуарт Блек, решил на еден интересен и необичен начин да ја побара за жена својата долгогодишна девојка Анет Мекензи.

Тој со помош на неколку пријатели на едно поле ги испишале зборовите ‘Marry me Annette’. Целиот натпис бил долг 25 метри.

Потоа тој ја убедил Анет да се повози со него и кога стигнале над полето и рекол да погледне надолу, на височина од 500 метри.

Таа се воодушевила од креативноста на Стјуарт и нормално, веднаш се согласила.

FOTO-DANA-Prosidba-za-pamcenje-Draga-pogledaj-na-dole

img

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber