Весници на ноктите!

23 ноември, 20120
nokti

Во денешно време, нема некое правило кога прашање лакот на ноктите. Се е дозволено со оглед дека голем број девојки експериментираат со дизајнот, ние во продолжение во носиме уште еден одличен начин на кој можете да ги украсите вашите нокти. Станува збор за напис од весник на ноктите!

Доколку ви се допаѓа ваквиот дизајн на контите прочитајте во продолжение што е потребно да направите за и вие да постигнете ваков необичен изглед на вашите нокти. Сигурни сме дека ќе ви се допадне, а не постои сомнеж дека со ваквиот изглед ќе ги импресионирате сите околу вас!

Што е потребно да направите?!

  1. Нанесете светло сив лак за нокти и оставете да се исуши.
  2. Потоа натопете ги ноктите во алкохол.
  3. Притиснете го ноктот на весникот, така што тој ќе го покрие целиот нокт кој е натопен во алкохол.
  4. Полека отстранете го весникот од ноктот.
  5. Нанесете завршен слој на лак, по можност транспарентен.

Покрј тоа, можете овие нокти да ги направите  и со некои смешни стрипови. Оставете ја вашата имагинација да ја работи својата работа и ќе имате уникатни и инетресни нокти.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit