Фустан со непроценливи црни дијаманти

29 ноември, 20120
fustan so crni dijamanti

Фустан изработен од бесценети црни дијаманти – химна на убавите жени кои го сакаат животот.

Од олтар до едиторијал, од модни писти до црвениот тепих; следното поглавје за Деби Вингам, британската модна дизајнерка која својата модна кариера ја започнала на 13 години, напишано е со гламурозно откривање на нејзината последна креација на украинската Модна недела, која добила титула ‘Најскап светски фустан со црни дијаманти’. Оваа млада и позната дизајнерка која живее за својата работа направила ултра-скапа , 5,7 милиони вреден, Фустан со Црни Дијаманти, користејќи 50 прекрасни 2-каратни  црни дијаманти. Деби, која самата го изработила овој фустан тежок неверојатни 13 килограми и 6 месеци рачно работени завршни детали, го опишала како “химна на убавите жени кои го сакаат живот.”

HALJINA SA NEPROCENJIVIM CRNIM DIJAMANTIMA

HALJINA SA NEPROCENJIVIM CRNIM DIJAMANTIMA

HALJINA SA NEPROCENJIVIM CRNIM DIJAMANTIMA

HALJINA SA NEPROCENJIVIM CRNIM DIJAMANTIMA

HALJINA SA NEPROCENJIVIM CRNIM DIJAMANTIMA

HALJINA SA NEPROCENJIVIM CRNIM DIJAMANTIMA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit