Golden Eye – родното место на Џејмс Бонд

19 декември, 20120
golden eye

Не постојат многу места во светот, како Golden Eye хотелот на Јамајка.

Dress code на ова рајско место е лежерна маица, фармерки и јапанки. Golden Eye овозможува уживање за сите сетила и возрасти. Вообичаеното сценарио изгледа вака: децата пливаат до малиот остров во заливот, додека двојките читаат книги, готвачот од хотелот сече кокоси, а во позадина се слушаат звуци на реге музика.

Крис Блеквел, основач на Island Records го купил Golden Eye хотелот во 1976 година. По две години, мултимилионско реновирање, хотелот во ново светло е отворен во 2010 година и сега има 22 единици, вклучувајќи и девет куќички на плажа, осум во лагуните, четири куќи кои ги направил самиот сопственик и оригиналната вила на Флеминг (Иан Флеминг го направил овој рисорт и тука ги напишал сите 14 романи за Џејмс Бонд). Куќата која некогаш припаѓала на Иан Флеминг има три големи спални соби со неверојатен поглед на море. Широката понуда на сместување опфаќа шик апартмани, викендици и вили на плажа со модерен и луксузен ентериер. Сите соби поседуваат голема тераса или градина, а некои имаат кујни и повеќе спални соби. Во ова парче од рајот сè е подредено на удобност и уживање!

GOLDEN EYE - RODNO MESTO JAMES BONDA

GOLDEN EYE - RODNO MESTO JAMES BONDA

GOLDEN EYE - RODNO MESTO JAMES BONDA

GOLDEN EYE - RODNO MESTO JAMES BONDA

GOLDEN EYE - RODNO MESTO JAMES BONDA

GOLDEN EYE - RODNO MESTO JAMES BONDA

GOLDEN EYE - RODNO MESTO JAMES BONDA

GOLDEN EYE - RODNO MESTO JAMES BONDA

GOLDEN EYE - RODNO MESTO JAMES BONDA

GOLDEN EYE - RODNO MESTO JAMES BONDA

GOLDEN EYE - RODNO MESTO JAMES BONDA

GOLDEN EYE - RODNO MESTO JAMES BONDA

GOLDEN EYE - RODNO MESTO JAMES BONDA

GOLDEN EYE - RODNO MESTO JAMES BONDA

GOLDEN EYE - RODNO MESTO JAMES BONDA

GOLDEN EYE - RODNO MESTO JAMES BONDA

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber