Google Play сместен во toolbar-от на Gmail

28 март, 20120
google-play-logo

Доколку се логиравте на својот Gmail можете да примeтите дека има нов ставка во toolbar-от. Тоа е Play, а внесена е од вчера.

За да ви помогне да ја воочите Google и додаде и ознака “New” (Ново),  а се работи за ново-старата продавница која настана кога Google одлучи да го промени името на Android Market во Google Play.

„Google Play е една страница за цела ваша омилена забава”, велат од Google, „со преку 450.000 апликации, милиони песни и книги и илјада филмови, Google Play Има по нешто за секој од вас”, беше кажано во официјално соопштение.

Се што ќе купите во таа продавниц од, на пример, вашиот Android телефон, ќе може да го читате или да го погледнете на web, на адресата play.google.com, и во тоа е убавината на cloud-от, велат од оваа компанија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber