Guns’n’Roses наместо на стадиони….во клубови!!!

1 февруари, 20120
Guns'n'Roses

Американскиот бенд најави турнеја низ клубови, наместо низ големи светски арени и стадиони.

Guns’n’Roses цел февруари ќе го поминат во клубовите во Њујорк, Чикаго, Атлантик Сити и Силвер Спринг во Мериленд.

Бендот во текот на 2011-та година имаше исцрпувачка турнеја, која што ќе продолжи и ова лето, па настапите во клубовите всушност претставуваат подготвка за да ги продолжат концертите пред големиот број на фанови.

Ексл Роуз и екипата, оваа пролет официјално ќе станат дел од Куќата на славните рокенрол изведувачи во Кливленд.

httpv://www.youtube.com/watch?v=8SbUC-UaAxE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma