Хоас на автопат во Германија поради кисела зелка! :))))

8 февруари, 20120
Хоас на автопат во Германија поради кисела зелка!  :))))

Купишта кисела зелка која  паднала од камион на еден од најпрометните германски автопати предизвикала голем сообраќаен хаос.

Инцидентот се случил во близина на Франкфурт, камионот превезувал зелка и направил сообраќајка удирајќи се во друг автомобил.

Целиот товар од камионот почнал да паѓа на авотпатот, па така насекаде имало пакувања со кисела зелка, а инцидентот направил хаос и колона долга 10 километри.

Автопатот скоро четри часа бил затворен, бидејќи работниците ја чистеле зелката од патот која почнала да се замрзнува и да се спојува со асфалтот.

httpv://www.youtube.com/watch?v=cZ5gDDE3O9Y

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma