Хондурас – Земјата на раскошот и природната убавина !!!

29 март, 20120
1 (5)

Имате прилика да ја запознаете земјата која се менува пребргу…

Хондурас денес поминува низ големи промени, како и економски, така и политички. Економијата доживеа експанзија поради зголемениот туризам, а созреа и политичката сцена. Природни убавини кои се издвојуваат се националниот парк Jeannette Kawa и езерото Lago de Yojoa, каде навистина можете да уживате.

Заливските острови, сместени во близина на северниот брег на Хондурас имаат голем број природни богатства, како што се резервати на биосферата, национални паркови, живеалишта на диви животни, а прекрасните плажи нудат можност за водени спортови.

Роатан е најголемото и најпопуларното место меѓу заливските острови. Долго е околу 50, а широко само 2- 4 километри. Опкружено е со богати и живи корални гребени. Островот располага со ботаничка градина, фарма на пеперутки и игуани и тесни улици кои водат до изолирани села и осамени заливи.

Ова место е совршено да се пронајдете самите себе си и да си овозможите релаксација, која ја заслужувате !

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/