Хонолулу… бескрајниот егзотичен рај !!!

23 март, 20120
3

Хаваите се вистинско природно богатство, оддалечено повеќе од 1200 километри од копното…

Оаху, третиот остров по големина на архипелагот, е еден од најпопуларните и најпосетените Хавајски острови, како и неговата престолнина, Хонолулу.

На бреговите на Тихиот океан се наоѓаат изумрени видови вулкани, а посетителите имаат прилика да уживаат во спецификите на овој природен феномен. Покрај тоа, Хонолулу претставува вистински хедонизам за љубителите на шопинг, врвна храна и неодоливи песочни плажи.

Овој град има многу помирен карактер, за разлика од неговата околина. Во источниот дел се наоѓа еден од најлуксузните хотели, посебно во предградието на светски познатото место Ваикики.

Покрај познатите туристички знаменитости, меѓу кои се Pearl Harbor, Bishop, Diamond Head, Хонолулу овозможува и бројни активности на отворено како што се сурфање, пливање со делфини…

Необичниот спој на традицијата и културата во овој град, најубаво може да се доживее во Полинезискиот културен центар, каде што посетителите можат да уживаат во локалната храна и традиционалниот танц – хула …

Заслужувате барем за момент да се најдете на едно од најубавите места во светот !!!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/