И од лепак за коса се умира! Жена од Британија умрела од лепакот за надоградување коса!

6 февруари, 20120
142152

Жената која 14 години имала надградба на коса, се онесвестила пред вратата од својот дом во Лондон.

Британката Аташа Греам (340 починала поради алергиска реакција од лепакот за надоградба на коса.

Веднаш штом се онесвестила, нејзниото момче Фентон Џонсон кој бил со неа, изјавил дека таа престанала да дише.

„И дадов прва помош и веднаш повикав лекари. Ја однесоа во болница, каде подоцна почина“, изјавил Џонсон и додал дека во врска биле две години.

Патологот Мајк Хит, кој ја правел обдукцијата, навел дека Аташа починала од анафилактичен шок, но дека не е сосема сигурен што го предизвикал. Тој додал дека не е алергија од храна или пијалоци, туку дека најверојатно е од лепакот за коса.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber