Ким Кардашијан со својата мајка во црква???

6 февруари, 20120
kardashian-ladies-church-brunch

Минатата недела американската старлета Ким Кардашијан откри дека сака да ја проучува Библијата. И се чини дека тоа не се само зборови, бидејќи Ким во текот на викендот со нејзината мајка Крис посетиле црква во Калифорнија.

Пред да тргнат во црква, Ким на Твитер го споделила своето добро расположение, велејќи дека направила утринска гимнастика и дека сега со мајка и ќе оди во црква.

За изградбата на црквата во Калифорнија во 2010 година, помогнале и Крис и Ким која издвоила дури 10% од своите годишни приходи, а тоа ќе и биде нејзина практика и за во иднина.

Ким во емисијата Пирс Морган на CNN истакна дека ја сака хуманитарната работа и ужива во донирање пари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma