Иновативен дизајн на McDonalds во Франција

7 февруари, 20120
norg_01

Светскиот бренд за брза исхрана, Mc Donalds, го ангажираше дизајнерот Патрик Норгет за целосно да ги реновира нивните ресторани во Франција. Планот на Норгет е да ги направи овие ресторани места за фамилии, а не за тинејџери. Тој просторот го искористи создавајќи убави сепариња, шанкови и интересни маси. Исто така ќе има опција дигитално да нарачате оброк од вашето место на седење.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber