Интересен фустан направен од автомобилски делови

30 јануари, 20120
nas

Вистинските дизајнери може да направат облека буквално од се, а тоа го докажа и младата британска дизајнерка која  успеа да дизајнира фустани направен од автомобилски делови во чест на 100 годишнината од постоењето на автомобилскиот бренд Форд во Велика Британија.

Дизајнот е дело на Џуди Кларк, која има богата кариера во модната индустрија и која има соработувано со Александар Меквин. Таа создаде многу интересна креација направена од делови за автомобилите Форд, а во фустанот ќе најдете клучеви, фарови, радио и многу други делови.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber