Италијаните на минус степени скокаа во ладната река Тибер! :)))

3 јануари, 20120
Италијаните на минус степени скокаа во ладната река Тибер! :)))

Веќе педесет години во Рим за новогодишните празници традиционално се организираат скоковите во реката Тибер.

Така и оваа година, италијаните не заборавија на традицијата и не ги спречија ниските температури за да скокаат во ладните води на реката.

Група римјани се собраа, скокнаа и се избањаа во реката која поминува низ центарот на Рим, еве како тоа изгледаше:

httpv://www.youtube.com/watch?v=IFBfwtp9u0E

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber