Ја фрлил полициската униформа за да танцува на шипка! Срцка беее! :)))))

2 февруари, 20120
rf3f

Кинескиот полицаец Gong Yifei, ја заменил полициската униформа со шипка за танцување, бидејќи од секогаш сакал да се занимава со тоа.

Набрзо тој станал еден од ретките тренери кој се занимава со генерално жеснка професија во Luolan Pole Dancing Club.

„Имам 24 години и секогаш сакав да танцувам, уште од дете. Секако, било каков тренениг не доаѓаше во предвид, но јас и откако завршив полициска академија сакав да танцувам на шипка“, изјавил  Gong.

И покрај неговите желби за танцување, тој никако не смеел да им го открие тоа на неговите родители, па затоа на 18 години заминал во кинеската војск, а набрзо и во полициската академија, каде не ја пронашол среќата.

Откако им кажал на родителите дека не сака да биде полицаец, тие го поддржале, иако неколкумина пријатели веднаш му го свртеле грбот.

Gong изјавил дека танцувањето околу шипка не е воопшто лесна работа и дека треба да се вежба секој ден по неколку часа.

„Не постои причина зошто мажите требада се поинфериорни од жените во оваа работа, бидејќи овој танц е исклучително физички напорен“, додал на крајот.

httpv://www.youtube.com/watch?v=FT9Au7gH_zE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber