Ја изгубил жената на покер!

19 април, 20120
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Лим Таи Хуа е коцкар кој останал без пари за време на една покер игра. Немал што да понуди, па му текнало во залог да ја стави својата сопруга.

Бидејќи сите учесници во покер играта биле мажите и тоа самци, неговиот предлог веднаш бил прифатен. Во тој момент Лим не ни помислувал дека картите што ги држи во рака ќе му ја одредат не само партијата, туку и иднината во животот.

Откако, Лим ја загубил партијата на неговата врата тропнал победникот Емануел Чин и ја побарал својата добивка. Кога Ксин Хуа дознала што направил нејзиниот сопруг буквално полудела од бес и поарака развод.

За да биде иронијата поголема, Ксин се заљубила во човекот кој ја освоил на покер и неодамна се вериле.

„Штом дознав дека мојот поранешен сопруг го направил тоа морав да го оставам. Се чувствував понижено и засрамено. Кој би можел да остане да живее со таков идиот? Емануел е убав и шармантен  маж, а јас сум среќна со него, иако ме освои на покер“, изјавила Ксин, која сега гордо го носи презимето Чин.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi