Jaguar CX-16

6 јануари, 20120
naslovna

C-x16 концептот од Jaguar се карактеризира со V-6 мотор со 375 коњски сили поврзан со електричен мотор и 8-брзински менувач. Кога е потребно, возачот може да ги побика дополнителните 94 коњи од електричниот мотор, со едноставно притиснување на копчето кое се наоѓа на воланот. Јагуар вели дека C-x16 може да работи во електричен режим со брзина до 80 километри на час.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber