Од убо – поубо!

6 јануари, 20120
kaneo

Ако молча ќе мислет сине, стружанине имет право! ако кажа нешчо ќе излезит , види го ре климче го болит нешчо и решив- ќе молча како стружанец на испит!
А знајте з’ш стружани возет низ град 20 на сат? ами ако се залетет појче , подмоље ќе се најдат! з’ш струга град божем бил, а Воска наша поголема е дупло!
И нешчо друго: ке клајме патарина на влезон и тоа само за скопјанишча и стружани! ако се опитва јас не би ги пушчил вохрид ич! нек пливет ама да се капет преди, а не спремни со сапујне и шампончинана ќе дојдет и удри бригу на весеље… езероно плачит од срамој.. жабарина ре.. жабарина ни го напраја пљус, знајте сите кој писменост ви клај нели? наумче и климче да не беја уште скопје пантомима ке зборвеа и со крстој прачки ке корнеа.
Пљус.. Паско е наш, Климе савин наш, Прличев наш.. толку Струга кујчи немат колку ние ориѓани асол имаме..
Еми за денес толку.. да не ме изваја стружанишчана од кожа немаше ни да ви пиша
Да живејт Охрид и да живејт Паско Кузман

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber