Jaguar XK150

2 јануари, 20120
naslovna

Овој модел на Јагуар е спортски автомобил произведуван од 1957 до 1961.  Стандардниот мотор беше 3.4 литарски DOHC со 200 коњски сили, но сепак голем дел од автомобилите од овој модел имаа SE мотор, чиј модифициран цилиндар и поголем ауспух, ја зголемиле коњажата за 30 коњски сили.

XK150-та забрзува од 0-100 за 7 секунди, што нe билo воопшто лошо за тоа време, и достигнувал максимална брзина од 217 km/h.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber