Најмногу стрели фатени со рака

2 јануари, 20120
STRELIIII

Е овој дечко се движи навистина со брзината на светлината, па за него не претставува никаков проблем за да фати стрела во лет.

Ви го претставуваме Џо Алексанар, кој го држи Гинисовиот рекорд за најмногу фатени стрели во лет. На настанот посветен на неговото поставување на гинисов рекорд стрелите ги стрелале познатите германски стрелачи Питер Дуберштајн и Робин Пулс.

Со 43 фатени стрели, Александар го срушил претходно поставениот рекорд од 36 стрели. Тој исто така го држи и гинисовиот рекорд за најмногу фатени стрели за две минути со заврзани очи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber