Јeлена Карлеуша или Мадона – Чии гени се посилни???

8 февруари, 20120
јк vs мадона

Оригинал копија или копија на оригиналот?

И Јелена Карлеуша и Мадона во март 2012 година издаваат нови албуми лии имиња и тема се скоро идентични! На Јелена албумот е наречен „Diva DNA“, а на Мадона „MDNA“!

И едната и другата на овој начин сакаат да ја покажат својата DNK, односно да го објаснат својот генетски склоп.

Јелена симболично објаснува за својот проект дека “Дивите” имаат раслични гени од останатите, додека Мадона за својот слоган зборувала во емисијата “Ноќна шоу”:

– „MDNA“ ја претставува мојата DNK, тоа што сум и она што сакам да бидам. Го претставува начинот на живот на Мадона, оној кој го живеам и кој го презентирам на моите обожаватели.

Карлеуша во меѓувреме, сосема случајно на Твитер објавила фотографија од првиот настап на Мадона, на полувремето на Super Bowl .

-О, Боже мој, Мадона…Едноставно сензационално! Таа се врати! – одушевено напишала Јелена под фотографијата на Мадона.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber